Рiвненська обласна асоціація футболу
Україна, Рівненська область, м. Рівне С. Петлюри, 35, 2 пов
+380362623406
Рiвненська обласна асоціація футболу Рiвненська обласна асоціація футболу Рiвненська обласна
асоціація футболу
Офіційний сайт Федерації футболу України

Sport Arena відшукала істинні причини звільнення Юрія Вірта з "Вереса"

Рiвненська обласна федерацiя футболу

Коли «вересові пристрасті» по зміні головного тренера уляглися, Sport Arena шукає істинні причини звільнення Юрія Вірта та настільки сумбурних пошуків нового тренера.

Ворскла, Зоря та Верес восени були найбільш згадуваними клубами УПЛ окрім традиційних Шахтаря та Динамо. Якщо Ворскла дуже впевнено заявила про свої претензії на п’єдестал, а Зоря шокувала видовищними камбеками, то Верес з Першої ліги став справжньою «Попелюшкою» УПЛ. Здавалося б, від добра добра не шукають, але наприкінці 2017-го клуб несподівано попрощався з тренером, який програв за 19 турів тільки тричі…

Прощання з Віртом – прагматизм, нічого особистого

«У нас тривають дуже великі зміни, у клубі все налаштовано для прогресу», – під час останньої розмови із Юрієм Віртом на посаді головного у Вересі тренер випромінював енергетику та оптимізм. Новачки, збори, завдання – Вірт не втомлювався запевнювати, що Верес попри важкий календар трьох заключних березневих матчів все ще в грі та залишитися в першій шістці реально.

Тим раптовішою стала і його відставка. Адже, не знаючи всіх обставин життя всередині клубу, вболівальники Вереса були ошелешені рішенням змінити тренера, який вивів новачка Прем’єр-ліги на 5-е місце (а по дистанції рівняни взагалі довгий час йшли третіми-четвертими). Вірт неодноразово повторював, що із наявним складом його команда досягла максимуму. Він, як робоча конячка, потрохи рухав команду вперед турнірною дистанцією, граючи переважно в обережний футбол, вряди годи видаючи гольові феєрії, як з Карпатами (6:1) чи Чорноморцем (3:1).

Це розуміли й менеджери клубу, але водночас на всіх тиснуло поставлене завдання, від якого залежать і перспективи подальшого фінансування Вереса. Не секрет, що головного спонсора рівнян – Львівський холодокомбінат (Лімо), цікавлять матчі лише першої шістки навесні, а також перспектива потрапити в зону єврокубків. Усе прагматично – Лімо достатньо стабільно фінансує Верес і вимагає результатів, без огляду на статус новачка УПЛ. Тому нічиї з Зіркою, Олімпіком та Сталлю, а особливо у заключному матчі 2017-го із Карпатами розцінювалися як невдачі.

facebook.com/veres.club

2:2 з Карпатами взагалі були особливо боляче сприйняті керівниками клубу, і справа тут не стільки в принциповості матчу, скільки в тому, що попереду залишилися матчі з Ворсклою в гостях, з Динамо на Арені Львів та Сталлю в Києві. А два втрачених очка в поєдинку з львів’янами можуть бути ключовими у боротьбі за першу шістку.

Інша причина невдоволення Віртом, за нашою інформацією, – тренер намагався впливати не тільки на свою, суто тренерську роботу, але й втручався в інші сфери роботи клубу.

Тому у керівництва згодом й народилася формула, яку озвучили у Вересі стосовно відставки Вірта – клубу потрібні нові обрії, нові цілі, нові ідеї тощо. А старий головний тренер вже не може все це продукувати і виходити на інший рівень. Відтак, з’явився й традиційний намір «змінити коня на переправі».

Все могло бути «Гобі»

«Ми довго вагалися, в тому числі робили певні запити до вас, вболівальників, і станом на сьогоднішній день можу сказати, що Віталія Кварцяного у Вересі не буде», – ці слова президента Вереса Олексія Хахльова на традиційній передноворічній зустрічі керівництва із членами клубу спричинили фурор та овацію. Багаторічного «вождя» Волині, який щойно знову очолив обласну федерацію Волині, не хотіли бачити на чолі Вереса ані фанати, ані «кузьма».

Проте Кварцяний дуже серйозно котувався у Рівному – він міг опинитися у Вересі ще влітку, але тоді вибір впав на Вірта, якому не треба було багато часу для входження в колектив в умовах дуже короткого літнього міжсезоння та надзвичайних умов формування нової команди під УПЛ. Ще тоді йшлося і про те, що за певних обставин Кварцяний міг бути запасним для Вірта, тим більше, що йому симпатизувала частина керівництва Вереса.

На початку грудня Віталія Володимировича фактично усунули від реальної влади у Волині, тому за наявності амбіцій він міг би знову спробувати сили поза Луцьком. Тим більше, що Рівне (читай – Львів) – це не далекі Кривий Ріг та Запоріжжя, куди він їздив під час «перерви на Дем’яненка» у Волині.

Виталий Кварцяный, pfcstal.com

Власне, всі очікували оприлюднення імені нового тренера 29 грудня на новорічній зустрічі керівництва з вболівальниками, адже попередні три дні це анонсувалося у Вересі. Ще напередодні приміряти нове призначення реально готувався Кварцяний, але перемогла позиція запрошення Юрія Свіркова. Головна причина цього – вболівальникам Вереса важко було б пояснити прихід Кварцяного у Рівне, яке він майже 10 років тому назвав пустелею Гобі в сенсі футболу. Та й запеклість дербі Луцька та Рівного ще не забулася частині фанатів зі стажем.

Крім того, рівняни не забули, як сусіди минулого літа не пустили їхню команду грати до себе на Авангард, виставивши фактично захмарну ціну оренди стадіону. Відтак, призначивши Кварцяного, Верес міг нарватися і на бойкот частини вболівальників, що в умовах проведення домашніх матчів поза Рівним могло закреслити чимало здобутків у стосунках між Народним клубом і фанатами. Тому в останній момент в клубі все переграли, а Кварцяного залишили в Луцьку.

Крім Кварцяного, реальними кандидатами на тренерське крісло були білоруси – Леонід Кучук, Анатолій Юревич і Юрій Свірков. «Якщо вже змінювати Вірта, то на Кучука», – таким був лейтмотив коментарів прихильників червоно-чорних. До того ж у Вересі грають декілька колишніх футболістів Сталі, в якій короткий час працював Кучук (Карасюк, Іщенко, Бандура, новопідписаний Каленчук). Чи були конкретні контакти з цим білорусом у менеджерів рівнян, чи його прізвище звучало лише для пом’якшення ситуації з Віртом, але Кучука у Верес так і не призначили.

В результаті довелося обирати з двох маловідомих білорусів, запропонованих спортивним департаментом Вереса. Олексій Юревич – екс-наставник середняків білоруського чемпіонату, запорізького Металурга та кількох казахських клубів, гарантій потрапляння в першу шістку в останню мить не надав. Тому вибір впав на Юрія Свіркова, і коротка тренерська сага Вереса закінчилася.

Чому Свіркову буде важко

Після призначення Свіркова частину вболівальників рівнян і переважну більшість аудиторії опанував скепсис. Але такий вже вибір тієї частини клубного менеджменту, який, грубо кажучи, «замовляє музику» та має право остаточного ухвалення рішень.

У нового ж тренера Вереса дуже складне завдання. Точніше, їх у білоруса, який до цього керував кількома клубами Другої ліги Росії та працював технічним директором казахстанської федерації, буде декілька. Свіркову треба в першу чергу дуже швидко «вписатися» у Верес і взагалі в український футбол, і це все на фоні трьох весняних матчів за боротьбу в першу шістку.

Чималою мірою збагнути перспективи Вереса в березні можна буде вже у найближчі два тижні, коли стане зрозумілим, хто поповнить клуб з Рівного. Малоймовірно, що це будуть футболісти, яких запрошуватиме саме новий тренер. Свіркову відведено суто технічна роль зіграти видозмінену команду на довгих зборах в Туреччині та дати результат в перших трьох матчах 2018 року. Не здивуємося навіть, якщо у випадку невдачі з першою шісткою білоруса «підуть». Тому молодий тренер за короткий період мусить і отримати авторитет в команді та серед вболівальників, і по-новому запалити колектив.

Щоб дати результат, у Свіркова невеликий вибір – або змінити модель гри і додати агресії в атаці, або обережно іти второваним Віртом шляхом. У будь-якому випадку все впиратиметься у якість новачків і умови мотивування футболістів. Чи правильно зробили у менеджменті Вереса, умовно змінюючи «шило на мило» посеред чемпіонату, чекати залишилося зовсім недовго.

Sport Arena

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: