ФК "Сокіл" (Садове)

ФК “Садове” – коротка історія

В обласних змаганнях команда з Садового (президент – Іван Іванов) вперше стартувала у 2012 році під назвою назву «Сокіл-2». Виступ у Першості Рівненської області (Другій лізі) в дебютному сезоні виявився не надто вдалим і садівчани посіли лише шосте місце серед 12 учасників.

Зате вже в наступному 2013 році під новою назвою ФК «Садове» футболісти, яких продовжував тренувати Микола Волков, переконливо перемогли у другій обласній лізі. Садівчани фінішували першими з восьмиочковим відривом від другого місця (загалом, в тому сезоні в змаганнях брали участь 10 клубів).

У наступні три роки в Чемпіонаті Рівненщини (Перша ліга) ФК «Садове» зарекомендував себе міцним середняком та грозою авторитетів. На протязі сезонів 2014-2016 садівчани незмінно посідали п’яте місце в підсумковій турнірній таблиці змагань.

Кризовим для команди з Садового став 2017 рік. ФК «Садове» опинився на межі вильоту з Першої ліги, посівши останнє місце та поступившись у двох перехідних поєдинках за право грати у Чемпіонаті області в майбутньому сезоні.

Сезон-2018 садівчанам все ж вдалося розпочати в елітному дивізіоні Рівненщини, правда, фактично, без підготовки до турніру. Проте в Чемпіонаті, в якому взяла участь рекордна як для останніх років кількість команд – тринадцять, ФК «Садове» виступив гідно і став сьомим.

А вже в 2019 році клуб, гравців якого продовжував тренувати відомий рівненський футболіст Володимир Новак, повинен був здобувати бронзові нагороди Чемпіонату Рівненщини. ФК «Садове» впевнено пройшов першу частину змагань, беззмінно перебуваючи в межах першої трійки. Проте в кінцівці сезону низка прикрих поразок в матчах із суперниками нижчих за класом привела до втрати солідної очкової переваги над головним конкурентом.

В результаті, садівчани фінішували лише четвертими. І хоча це місце стало найвищим, яке посідав ФК «Садове» за шість років у головній футбольній лізі Рівненщини, саме сезон-2019 повинен був ставати «бронзовим» для команди і її президента Івана Іванова…

Чемпіонат Рівненщини у «карантинному» 2020 році пройшов інтенсивно в стислі строки. Ще на старті змагань ФК «Садове» був серйозно налаштований здобути медалі Першої ліги. Але за винятком оржівського ОДЕКа, який апріорі розглядався як єдиний реальний претендент на перше місце, решта команд була приблизно одного рівня і цілком могла втрутитися в розподіл призових місць.

Команда Садового на протязі всього сезону-2020 перебувала у верхній частині турнірної таблиці, проте вирішальним став поєдинок в передостанньому турі проти головного конкурента – клеванської «Коливані». Лише перемога над представником Рівненського району гарантувала підопічним Володимира Новака підсумкове друге місце. У нервовому поєдинку, котрий став для ФК «Садове» справжнім фіналом, господарі, як і в гостях, зуміли обіграти «Клевань» та гарантувати собі срібні нагороди елітного дивізіону Рівненської області!

Відзначимо, це друге місце стало не лише першими призовими ФК «Садове» у Першій лізі, але й найвищою сходинкою, котру посідала команда з Гощанського району в новітній історії Чемпіонатів Рівненської області!

https://www.sadove.club/