Тарас Кир’янчук: «Усі дітлахи очікують якнайшвидшої перемоги»

Яка ситуація з дитячо-юнацьким футболом на Рівненщині у період війни? Які заходи відбуваються, а які заплановані? Про це і не лише у День захисту дітей ми поспілкувалися з членом Виконкому Дитячо-юнацької футбольної ліги України, членом Виконкому Рівненської обласної асоціації футболу Тарасом Кир’янчуком.

 

- Пане Тарасе, якою є ситуація з дитячо-юнацьким футболом у період війни?

- При проведенні заходів, насамперед, необхідно враховувати рекомендації відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування щодо проведення спортивних занять в умовах воєнного стану. Цей час надзвичайно складний для усіх громадян нашої держави , а особливо для дітей. Саме тому виняткової актуальності набуває питання психологічної підтримки.

- І яким чином через футбол вдається здійснювати таку підтримку?                                                                                                                                                 

- Вболівальницька спільнота, народний клуб «Верес» спільно з Рівненською обласною асоціацією футболу та меценатами на високому рівні провели дитячий турнір "Veres junior cup" у віковій категорії U9. Турнір вдався, тому плануємо організовувати аналогічні змагання і серед інших вікових груп. Варто відзначити активність вболівальницької спільноти народного клубу "Верес", яка є ініціатором та організатором турніру. Турнір «Veres junior cup», зокрема, спрямований на налагодження комунікації футбольного середовища Рівненщини у цей складний для всіх час.

- Днями стартував проєкт «Поруч». У нього теж мета – психологічна підтримка дітей?

- Так. Основна ціль - психосоціальна підтримка дітей, переважна більшість з яких через війну приїхала на Рівненщину з інших куточків України. Заплановане проведення 120 занять в нашій області. Плануємо залучити приблизно чотири тисячі дітей. Таким чином, в процесі реалізації даного проекту очікуємо досягти показника залученості до нього до 4000 дітей. Також у найближчих планах проведення фестивалю "Відкриті уроки футболу" у Рівному та Острозі, містах,  де живе велика кількість внутрішньо переміщених осіб. Реалізація цих проєктів є надзвичайно вагомою в контексті підтримки футбольної активності в Україні загалом та в Рівненській області зокрема. Саме на значимості підтримки та подальшого проведення спортивно-масових заходів на території України нещодавно наголошував президент України Володимир Зеленський. Також потрібно наголосити на важливості допомоги, яку надає Координаційний штаб Української асоціації футболу в особі його голови Андрія Павелка, який протягом війни знаходить час відвідувати різні куточки України, у тому числі і Рівненську область. Це дуже важливо.

- Який головний акцент під час проведення таких заходів як «Поруч» та «Відкриті уроки футболу»?

- Крім безпосередньо футбольних занять, увага зосереджена на таких надзвичайно актуальних наразі в Україні питаннях, як навчання надавати первинну медичну допомогу, психосоціальна підтримка, сприяння в соціальній адаптації, комунікаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб.

- Якими емоціями діляться діти, які беруть участь у цих проєктах?

- Безперечно, діти перейняті жахом війни, переповнені емоціями та враженнями. Деякі із них були на територіях, де безпосередньо велися військові дії. Проте всі дітлахи очікують якнайшвидшої перемоги та мріють у майбутньому одягти синьо-жовту форму національної збірної України.