Правила гри ФІФА

 FIFA (фр. - FIFA, Fédération Internationale de Football Association - Міжнародна Федерація Футбольних Асоціацій) - міжнародний керівний орган футболу і найбільша спортивна організація світу. FIFA відповідальна за організацію і управління найголовнішими міжнародними футбольними змаганнями, зокрема найкраще відомий - чемпіонат світу з футболу. Штаб-квартира FIFA знаходиться в Швейцарії у місті Цюріх, її президентом на даний момент є швейцарець Йозеф Блаттер (Joseph "Sepp" Blatter).

Головним керівним органом FIFA є Конгрес FIFA − зібрання, утворене з представників від кожної національної федерації, котра входить до складу FIFA.

Конгрес збирається на звичайні сесії один раз кожного року, і позачергові сесії, котрі проводяться один раз в рік з 1998 і дотепер, а також коли виникає потреба. Тільки Конгрес може здійснити зміни в уставі FIFA. Конгрес вибирає президента FIFA, його генерального секретаря та інших членів Виконавчого Комітету FIFA.

Президент і генеральний секретар - головні посадовці FIFA, і є відповідають за її щоденну адміністрацію, виконану Генеральним Секретаріатом, з його штатом з 207 членів.

Загалом FIFA визнає 207 національних федерацій і пов’язані з ними чоловічі національні команди, також як і 129 жіночих національних команд.

Футбольні правила, за якими проводяться матчі, не знаходяться в повній юрисдикції FIFA; вони регулюються органом під назвою Міжнародна Рада Футбольних Асоціацій (англійською - International Football Association Board (IFAB)). FIFA має 50% представництва в ньому (чотири місця), інші чотири місця належать представникам футбольних асоціацій Англії, Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії, в знак вшанування неоцінимого внеску британців у створення і розвиток футболу.

 ЗАВАНТАЖИТИ ПРАВИЛА ГРИ ФІФА