Чи була пряма червона у “золотому фіналі”? - коментар комітету арбітрів РОАФ

Матч за Чемпіонство між “Ізотоп-РАЕС” та “Соколом” із Садового запам’ятався не лише хорошим футболом, а й двома вилученнями. Якщо запитань по другій жовті картці для Олега Василечка (Сокіл)  не виникало, то ситуація із прямою червоною для Олександра Полякова наробила чимало шуму після гри та у соцмережах. Зібрали для Вас кілька думок та ОФІЦІЙНИЙ коментар Комітету арбітрів РОАФ.

Пряму червону картку гравець “Ізотоп-РАЕС” Олександр Поляков отримав на 63 хвилині при рахунку 0:1 на користь “Сокола”. Опісля на 73 хвилині гравці із Садового забили вдруге. Далі було вилучення у складі “Сокола”. Другу жовту на 77 хвилині отримав Олег Василечко. Під завісу гри гравець “Ізотоп-РАЕС” Ярослав Похила встановив остаточний рахунок 1:2. Трапилося це на 88 хвилині. Відтак у меншості гравці із Вараша грали 14 хвилин. Догравали поєдинок команди в рівних складах.

Відомо, що офіційні особи матчу - рефері та інспектор - коментарів не надають. Втім, після поєдинку головний арбітр матчу Максим Фірсов у себе на сторінці у фейсбук опублікував допис із чотирма файлами. Там арбітр наводить відео-нарізки, на його думку, подібних моментів, які завершувались вилученнями. ПЕРЕГЛЯНУТИ МОЖНА ТУТ

Також у рапорті арбітр пояснив пряму червону картку для гравця “Ізотоп-РАЕС” Олександра Полякова.

• “За серйозне ігрове порушення із використанням надмірної сили, що загрожувало безпеці гравця, - написав головний арбітр поєдинку Максим Фірсов у рапорті.

Також у рапорті головний арбітр пояснив другу жовту картку для Олега Василечка. Отримав її гравець “Сокола” за “неспортивну поведінку”

У коментарях під дописом РОАФ у Фейсбук епізод прокоментував і Олександр Поляков, який і отримав пряму червону від арбітра.

• “Гравець Ізотопа (в білій формі номер 13) володіє м’ячем, віддає пас зовнішньою стороною стопи партнеру, гравець Садового намагається перехопити м’яч, але до круглого не дістав, а просто вбігає в ногу гравцю Ізотопа, коли той повертає ногу в природне положення та падає! Суддя знаходиться неподалік і бачить все добре! Суддя без вагань дає свисток і тягнеться в кишеню за червоною карткою для гравця Ізотопа, при цьому його не цікавить гравець Садового, який лежить на газоні та причина його падіння, - написав Олександр Поляков.

Також на сторінці РОАФ у фейсбук, гравець “Сокола” Олександр Малиновський написав коментар, зі слів головного арбітра матчу Максима Фірсова.

• “Це дійсно пряме вилучення, бо гравець ФК “Ізотоп-РАЕС” зіграв прямою ногою, відкритими шипами в ногу гравцю ФК “Сокіл”, чим міг завдати серйозну травму гравцю. По відео, яке скинули представники Вараша цього не видно, бо гравець Вараша #7 перекривав цей момент, - передав у коментарях слова головного рефері Олександр Малиновський.

Свою оцінку епізоду дав голова Комітету арбітрів Микола Васюта. Для аналізу епізоду Комітет арбітрів РОАФ послуговувався відеозаписом прямої трансляції, а також коментарем інспектора.

• “На відео чітко не видно ситуації. У таких випадках, ми (комітет арбітрів - прим. авт.) прислухаємося до арбітра, який знаходився у правильній позиції і бачив момент, а також до висновку інспектора. Арбітр говорить, що гравець “Ізотоп-РАЕС” здійснив серйозне порушення правил, атакуючи суперника шипами, з метою нанесення травми. Інспектор із свого місця чітко не бачив цей момент. Теж передивився відео і прислухався до думки арбітра, бо на відео чітко не видно, а арбітр був найближче до моменту і усе явно бачив, - пояснив голова Комітету арбітрів Микола Васюта