Виконавчий директор РОАФ поділився враження від народного відбору у Верес

У Рівному протягом чотирьох днів тривав “народний відбір”. Це проєкт, який реалізовував рівненський “Верес”. Його основна мета - дати шанс талановитим футболістам України перезавантажити свою кар’єру. Було подано близько тисячі заявок на участь, а на перший день відбору приїхали 330 чоловік із різних куточків нашої держави. 

За підсумками “народного відбору” тренерська колегія обрала трьох гравців, які наразі тренуються із основною командою. Це Іван Мруга - вихованець столичного Динамо. Влад Тишинінов - ексфутболіст клубу чемпіонату Другої ліги Тростянець (Сумська область) та Павло Березянський - вихованець миколаївських клубів Торпедо та МФК Миколаїв. 

Тренерському штабу червоно-чорних допомагав шукати таланти і виконавчий директор РОАФ Олег Кучер. Він відгукнувся на запрошення професійного клубу. Ось що запам'яталося представнику РОАФ. 

  • Перші два дні відбору ми розділяли поле на 5 умовних станцій, де усі виконували по одній вправі -   це обіграш один в один, квадрат, удари по воротах на техніку та ведення м'яча на швидкості. Фінальне випробування - двостороння гра. Кожен тренер був закріплений за конкретною станцією, слідкував і ставив плюси. 

Які були критерії?

  • У вправі “обіграш один в один” дивилися як на атакувальні дії, так і на навики відбору. Під час ведення основна увага була спрямована на техніку гравця, чи вміє працювати обома ногами, наприклад. При ударах по воротах потрібно було забити гол. На кожній станції їм пояснювали, що від них вимагається. В квадратах перевіряли футбольне мислення, вміння відкриватися, шукати вільний простір, паси в один-два дотики. А під час гри, то спостерігали за всім в комплексі. 

Як сумували бали?

  • В кінці кожного дня ми збиралися і відбирали людей, які мали більше плюсів. Хто один, хто два, а хто три, то вже майже фіналістом був, бо за одну станцію давався один +. Втім таких, хто мав по три плюси було мало. Зокрема великі надії покладалися на Владислава Семенчука. На жаль, він їх не виправдав. У перший день він дуже сподобався, а потім щось загубився серед усіх. 

Владислав Семенчук народився в смт Оржів, поблизу Рівного. У підсумку потрапив до 20 кращих відбору, але тренерський штаб “Вереса” до тренувань з основною командою 26-річного гравця не відібрав. Семенчук у 2018 році уже грав за “Верес”. Тоді команда була у Другій лізі, але провівши неповний сезон пішов із команди в оржівський “ОДЕК”.  

Складно було зупинитися на трьох прізвищах після фінального поєдику? 

  • Не думаю, що було складно, адже майже усі тренери зійшлись на тому, що саме цим трьом гравцям потрібно дати шанс. Цікаво й те, що ще на стадії півфіналу, коли було 40 гравців, їх поділили на 4 команди. І так трапилося, що я слідкував за групою гравців, де були захисник Павло Березянський і лівий вінгер Іван Мруга. Вони дійсно виділялися з поміж інших. Зокрема Березянський особисто мені дуже сподобався. Я був впевнений, що його відберуть, адже знав, що Юрію Вірту треба захисники. Тим більше він молодий, 22 роки. Також і Мруга запам’ятався. 

Як головний тренер “Вереса” брав участь у відборі?

  • Юрій Вірт щодня приїжджав, цікавився усім. Було приємно, що він слухався кожного, підходив, радився. 

Як гадаєте, варто “Вересу” на постійній основі проводити подібні відбори?

  • Мені, як колишньому футболісту, це дуже сподобалося. Я бачив наскільки це важливо для усіх, хто був на перегляді. Навіть ті, хто не пройшов далі, говорили, що це хороша справа і їм було приємно брати участь. Для декого це взагалі незабутні враження лише від того, що вони були на перегляді у “Вересі”. Чи потрібно робити, то це нехай у команді визначаються, але я гадаю, що потрібно. Бо є багато людей, які не можуть потрапити в команди майстрів із різних причин і такі відбори дають їм шанс себе реалізувати. Талантів у нас вдосталь, потрібно шукати. 

За словами Дмитра Поворознюка, новий відбір можливий, адже тренер Вереса U-19, Олег Шандрук, попросив організувати влітку відбір з народу до молодіжної команди. Все обійшлося “Вересу” у 100 тисяч гривень. Половину суми покрив спонсор. 

Головне фото: НК "Верес"