"Повідомлення про підозру" президенту УАФ: позиція Асоціації

Публікуємо офіціну позицію Української асоціації футболу щодо ситуації навколо кримінального провадження.

Українська асоціація футболу — єдина серед усіх спортивних асоціацій — подала позов до ЄСПЛ щодо відшкодування українському футболу збитків, завданих агресором. Майже одразу після цього кроку УАФ сама опинилася серед мішеней агресії рф в Україні.

За активну антиросійську позицію, за вимоги виключити російські команди зі змагань УЄФА та складу ФІФА представники проросійських сил в Україні розгорнули проти асоціації замовне кримінальне переслідування.

Клментарі юристів УАФ

Сьогодні мали унікальну нагоду ознайомитися з «повідомленням про підозру», яке слідчі Нацполіції, напевно, дуже поспішаючи, складали на ім'я президента УАФ Андрія Павелка.

Після цього уповноважені заявити про повне фіаско фальсифікаторів кримінальних звинувачень та цілковиту безперспективність справи.

Що відбулося?

За основу претензій до керівництва УАФ цього разу взяли кримінальне провадження, яке стосується будівництва заводу з виробництва штучної трави.

Цю справу майже три роки розслідували детективи НАБУ, після чого дійшли висновку про відсутність доказів винуватості президента УАФ.

Деталі

Зараз же, коли справа від НАБУ потрапила в поліцію, із неї просто викинули частину документів про здійснені платежі.

Ніякого креативу чи дрібних фальсифікацій, як у провадженні з «Ньюпортом», поки що не спостерігається. Просто частину матеріалів провадження — у піч, і домальовуй «ознаки кримінального правопорушення» будь-кому зі свідків.

Виявляється, і так можна 

Прогноз

  • Реалістичний: справа розвалиться в першому ж суді, який вивчить її не в половинчастому, а в повному обсязі. Особи ж, причетні до фальсифікації провадженя, нестимуть відповідальність.
  • Песимістичний: проросійське лоббі із числа замовників спробує чинити тиск на суддів, як це було минулого разу. Однак усі такі факти фіксуються, а справа врешті-решт усе одно розвалиться.
  • Оптимістичний: хтось із виконавців замовлення проти УАФ таки отямиться й відмовиться від співпраці з проросійськими представниками. У такому разі гарантуємо всім прокурорам і слідчим кваліфіковану юридичну допомогу зі свого боку.