Екскурсія та фестиваль футболу - Рівненщина долучилася до міжнародної ініціативи

Рівненська обласна асоціація футболу долучилася до міжнародної ініціативи - Тижня дій від CAFE 2023. Це ініціатива, котра впроваджується з 2013 року і покликана шукати способи інтеграції людей з інвалідністю в спортивну спільноту.

Фахівцями РОАФ у рамках Тижня дій від CAFE 2023 був проведений захід для дітей з інвалідністю. Також долучилися діти військовослужбовців та юнаки і дівчата із числа внутрішньо переміщених осіб. 

Спершу для усіх була організована екскурсія до Таємничих підземель Рівного. Опісля на базі автотранспортного коледжу НУВГП провели фестиваль футболу "Солодкий кубок". Участь взяли 24 дитини. 

Умови доволі креативні. Було три футбольні локації в межах одного спортивного залу. Кожна половина мала свою назву-літеру, а кожен учасник - свій порядковий номер, відповідно до реєстрації. Тривалість матчу - 7 хвилин, перерва - 5 хвилин. Кожен раунд, яких в загальній кількості було 5, команди грали у різних складах. Таким чином, кожен із учасників зіграв пліч-о-пліч один з одним.

  • “Цей захід ми провели для того, щоб об’єднати дітей. Аби вони спілкувалися між собою, і можливо, дружили в подальшому, - каже тренер Денис Боговий”

По завершенню футбольних баталій, усі присутні разом виконали гімн України. Також кожен учасник отримав подарунки від РОАФ. Ба більше, після завершення події, багато дітей не полишали місця проведення, спілкуючись та обмінюючись емоціями один з одним. 

  • “Рівень цивілізованості суспільства визначається різними факторами, але один з найважливіших - це ставлення до дітей з особливими потребами. Наша допомога потрібна системно та постійно. Нам надзвичайно важливо проводити заходи та заохочувати до усунення перешкод, з якими можуть зіштовхнутися особи з інвалідністю. Усунення перешкод щодо доступу до спортивних заходів буде вигідне всім. Ми щиро прагнемо приєднатися до позитивних змін, використовуючи унікальну силу спорту, що стане каталізатором інклюзивних змін у широкому суспільстві. Так сьогодні думають і діють всі адекватні люди на всіх континентах. Так думаємо та діємо і ми на Рівненщині, - поділився думками голова РОАФ Олексій Хахльов.”

Рівненщина долучилася до 11 за ліком Тижня дій від CAFE. Акцент на залучення хлопців та дівчат був не випадковим, ділиться координатор із захисту дітей РОАФ Тарас Кир’янчук, адже асоціація чимало часу приділяє спортивним потребам дітей з інвалідністю. Зокрема на території області діють інклюзивні секції футболу, а наприкінці року був проведений традиційний турнір із футболу серед дітей з інвалідністю. Тиждень дій від  CAFE один із елементів роботи РОАФ у напрямку інклюзії, 

  • "Переконаний, що складові цього заходу - екскурсія та футбольний фестиваль -  сприятимуть соціальній адаптації та інтеграції дітей. Вважаю, що це є особливо актуальним в даний період часу, оскільки під час війни діти є однією з найбільш вразливих категорій населення, - підсумував координатор із захисту дітей РОАФ Тарас Кир’янчук.”

Тиждень дій від CAFE — це наймасштабніший захід, який дає змогу вболівальникам з інвалідністю та парафан-клубам, клубам, стадіонам, лігам, національним асоціаціям, НУО та всім зацікавленим у доступності та інклюзії шанс об’єднатися, щоб сприяти поширенню ініціативи за рівні можливості #TotalAccess.

Засновники ініціативи "Тиждень дій від CAFE", вважають, що люди з інвалідністю є ключовою частиною світової спортивної спільноти в ролі фанатів, працівників індустрії спорту, волонтерів та лідерів. 

Також читайте:

Успіх інклюзивних футбольних секцій у Рівному

На Рівненщині тривають заняття із футболу в інклюзивних секціях

У Рівному відбувся традиційний турнір з футболу серед дітей з інвалідністю