П’ять громад Рівненщини взяли участь у всеукраїнському проєкті

Костопіль став останньою громадою, де цьогоріч Рівненська обласна асоціація футболу реалізувала проєкт від УАФ “Відкриті уроки футболу”. На стадіоні міської громади зібралось близько 110 дітей. Серед них і переселенці. Уже традиційно із учасниками працювали тренери, психолог та вибухотехнік. 

Загалом футбольний фестиваль побував у п’ятьох населених пунктах -  Рівному, Острозі, Здолбунові, Гощі та Костополі. 

До вашої уваги інтерв’ю із координатором проєкту “Відкриті уроки футболу” на Рівненщині Тарасом Кир’янчуком. 

Що це за проєкт і яка його важливість для розвитку футболу в області? 

  • Проєкт діє уже давно. Його протягом багатьох років реалізовують по всій території України, але раніше одна область могла провести лише один такий захід. Через війну у багатьох регіонах України не можна проводити цей фестиваль, відповідно звідти такі футбольні уроки перенесли у безпечні місця. Там змоги це організувати немає, тому ми проводимо замість них. 

Хто організовує “Відкриті уроки футболу” і що отримують учасники? 

  • Фестиваль проходить під егідою UEFA Foundation for Children за підтримки міжнародних партнерів і реалізується УАФ по всіх регіонах України, де є така змога. Весь футбольний інвентар наданий УАФ, його вони передають на обласні асоціації. Ми ж відповідаємо за організацію та проведення на місцях “Відкритих уроків футболу”.  Усі, хто брав участь, отримував кепки, футболки, а спортивні школи, в яких вони навчаються, отримали спортивний інвентар. Наприклад, канати, конуси, фішки, футбольні м’ячі, маніжки. 

Хто мав можливість брати участь у фестивалі? 

  • Учасниками були діти загальноосвітніх і спортивних шкіл тих територіальних громад, які бради участь. Діти різноманітного віку, але в основному 9-12 років. Були як хлопчики, так і дівчатка. Серед них були діти-переселенці, які проживали у тій громаді, де ми проводили такі уроки. Фестивалем було заплановано, що 144 дитини бере участь у кожній громаді. Але, наприклад, в Гощі та Костополі, за годину до фестивалю розпочалася повітряна тривога і батьки не відпустили дітей. Тому було трохи менше. В Гощі 130, а у Костополі 110 дітей. 

Який формат “Відкритих уроків футболу”?

  • Футбольне поле ділиться на 12 квадратів. Кожен квадрат - окремий сектор. Усюди по одному тренеру, який показує унікальну вправу. Діти діляться на 12 груп таким чином, щоб усі побували в кожному з секторів. Обов’язково є сектор, де працює психолог та вибухотехнік, який розповідає про мінну безпеку. Всі інші квадрати - це фізична активність. 

Які враження у дітей? 

  • Як і попередні роки, так і зараз, дітям дуже подобаються такі активності. Вони отримують масу незабутніх вражень та емоцій. Варто також відзначити, що дуже важливо проводити ці фестивалі саме зараз, адже діти тут відволікаються від жахливих реалій та заряджаються позитивними емоціями. 

Хто допомагав реалізовувати проєкт?

  • Хотів подякувати Українській асоціації футболу та координатору “Відкритих уроків футболу” Євгенію Столітенку, який максимально сприяє в реалізації проєкту по усіх областях України. А також дяка нашим іноземним партнерам, які допомагають фінансувати ці фестивалі. Хочу також відзначити тренерів. Усі професійно та кваліфіковано проводили із дітьми вправи. З розумінням віднеслися до проєкту і гарно були до нього підготовлені. Також хотів би відзначити людей, які на місцях реалізовували проєкт. Це Дмитро Улянчук у Костополі, Олександр Соборський у Здолбунові і в Гощі Іван Гапончук. Форс-мажорних речей не відбулося. В мене була злагоджена команда, була всебічна підтримка як від УАФ, так і від виконавчого директора РОАФ Олега Кучера. Він як співкоординатор проєкту багато в чому домоміг. Також дякую голові РОАФ Олексію Хахльову. Усі всіляко сприяли у проведенні фестивалю.