Як на Рівненщині розвивають дитячо-юнацький футбол - інтерв

З нагоди всесвітнього дня дитини, який відзначають 20 листопада, спілкуємося з координатором із захисту дітей у Рівненській обласній асоціації футболу, членом Виконавчого комітету дитячо-юнацької футбольної ліги Тарасом Кир'янчуком.

Як вплинула війна на проведення дитячо-юнацьких змагань в Рівненській області ? 

  • На жаль, через  російську військову агресію та пов'язану із цим тривалу відсутність погоджень та дозвільних документів на проведення дитячо-юнацьких змагань від відповідних органів, в цьому році не змогли провести дитячо-юнацьку футбольну лігу Рівненської області, проте ми активно долучаємося до проведення короткотермінових дитячих турнірів та сприяємо участі обласних команд, котрі виявили бажання грати у всеукраїнських змаганнях з футболу "Кубку ДЮФЛУ 2022-2023". Це такі команди: ДЮСШ Верес, ДЮСШ Вараш, ФК Здолбунів-ДЮСШ, ФК Єврошпон-Смига.

Стартував Кубок ДЮФЛУ - Рівненщину представляють 5 команд

Що вдалося цьогоріч на Рівненщині провести для дітей? Чи є нові проекти, яких не було в попередні роки? 

  • Цьогоріч завдяки підтримці Української асоціації футболу,  міжнародних організацій та всеукраїнської фундації "Захисту прав дітей" вдалося надати психосоціальну підтримку за допомогою футболу для більш ніж 4 тисяч дітей, серед яких велика кількість переселенців та дітей військовослужбовців , котрі боронять нашу державу. Користуючись нагодою, хочу висловити їм вдячність. Серед заходів, котрі вдалося організувати  - і різноманітні фестивалі, і футбольні секції, і екскурсії, і поїздки в навчально-спортивні табори. Також нещодавно розпочали реалізацію нового проекту в рамках Хартії масового футболу УЄФА - інклюзивних секцій. Дві нові секції запрацювали в Рівному та Острозі. Також в найближчі дні очікуємо на початок двох секцій з дівочого футболу UEFA Playmakers в Миляцькій та Гощанській ТГ.

Як діти-переселенці інтегруються у футбольну спільноту області? 

  • Футбол - унікальний об'єднавчий інструмент, завдяки якому ми поєднуємо місцевих дітей із дітьми-переселенцями в розважальній та ігровій формах. Саме завдяки футбольним  фестивалям нам вдається сприяти інтеграції дітей до нашої  футбольної спільноти зокрема та до місцевих громад загалом.

Які плани на майбутнє? 

  • Щодо найближчих планів - якраз готуємося продовжити реалізацію проекту ПОРУЧ на Рівненщині, яким плануємо надати підтримку 7 тисячам дітей. Також знаходимося на підготовчому етапі до відкриття двох нових секцій з дитячого футболу. Заплановані також поїздки до дитячих таборів та загальноосвітніх шкіл, де кваліфіковані та сертифіковані тренери надаватимуть дітям психосоціальну підтримку та ділитимуться знаннями з мінної безпеки, що надзвичайно актуально в наш час. Враховуючи те, що наразі йде війна, всі громадяни, а відповідно і всі спортивні структури повинні спрямовувати свої зусилля для здобуття нашої спільної перемоги над ворожою ордою. Відповідно, крім безпосередньо проведення спортивних заходів, акцент у нашій діяльності ми спрямовуємо на заходи соціального характеру. Зокрема, допомогу внутрішньо переселеним особам, тобто гуманітарна допомога, психосоціальна підтримка, інтеграція та адаптація.